W krainie kwitnących samurajów 15

Dzień 8. Nanzenji, ceremonia herbaciana i Fushimi Inari-taisha

Ostatnią odwiedzoną w tej części dnia świątynią była Nanzenji z wielką bramą, na którą można było wejść w celu lepszego podziwiania okolicy. W pobliżu tej świątyni znajduje się akwedukt, doprowadzający do miasta wodę z jeziora Biwa.

Po wyjściu ze świątyni Nanzenji trafiliśmy na święto foodtrucków i piwa kraftowego nad końcówką kanału Biwa, gdzie znajduje się też muzeum industrializacji i ciekawa maszyneria służąca do transportu barek szynami, podobnie jak u nas na Mazurach. Jednak sądząc po stanie zardzewienia i zarośnięcia, od dawna już nieużywana.

Kolejnym punktem programu dnia była ceremonia herbaciana w starym Kyoto. Połączona była z ćwiczeniem w przygotowaniu zielonej japońskiej herbaty, które zaliczyłem na trzy minus z powodu sztywności nadgarstka (jak widać na zdjęciu, jest nie całkiem dobrze, bo nie powinno być dużych bąbelków).

Ostatnim przedsięwzięciem w Kyoto była wizyta w słynnej świątyni Fushimi Inari-taisha, głównej świątyni lisiego bóstwa sintoistycznego Inari. Lisy są świętymi posłańcami tego bóstwa i na terenach świątyni jest mnóstwo ich wizerunków (poważnych i niepoważnych). Świątynia ta znajduje się u stóp górki Inari (233 m. npm.), na którą planowaliśmy wejść, ale po drodze zmięczakowaliśmy i odpuściliśmy.

2 komentarze do “W krainie kwitnących samurajów 15

  1. Mimo, że już nie uczestniczę w igrzyskach próżności i straty czasu na ,, belekogo” jestem, żyję, piszę, wspieram tych, których trzeba i …czekam na nowe odcinki – ,,Januszowego podróżowania” Pozdrawiam ciepło z Mazowsza.

    1. Dziękuję 🙂 Wycieczka po Japonii już się kończy, ale potem będzie jeszcze trochę innych. Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *